Chlorek magnezu sześciowodny E511 - magnezu chlorek sześciowodny
Gatunek: farmaceutyczny, czysty
Wzór chemiczny: MgCl2•6H2O
Masa molowa: 203,30
Numer CAS:
Numer WE:
Zastosowanie: przemysł farmaceutyczny, spożywczy.
Właściwości:
Forma: ciało stałe
Kolor: bezbarwny
Zapach: bez zapachu
pH: 5,0 – 6,5 (50 g/l H2O)
Temperatura topnienia: około 117°C rozkład
Temperatura wrzenia: nie dotyczy
Temperatura samozapłonu: nie dotyczy
Temperatura zapłonu: nie dotyczy
Granice wybuchowości: nie dotyczy
Ciśnienie pary: nie dotyczy
Gęstość: około 1,57 g/cm3 (20°C)
Ciężar nasypowy: brak danych
Rozpuszczalność:
w wodzie: (20°C) 1670 g/l, (100°C) 3670 g/l
w rozpuszczalnikach organicznych: brak danych
Przykładowe zastosowania:
Kąpiel magnezowa
Do wanny ciepłej wody dodajemy od jednej do dwóch szklanek chlorku magnezu, rozpuszczamy go w wodzie i moczymy zanurzone ciało przez około 30 minut. Podczas kąpieli nie należy używać mydła, żeli, szamponów i innych kosmetyków
W zależności od tego jak wrażliwą mamy skórę, w trakcie, lub po kuracji możemy odczuwać lekkie pieczenie (szczypanie), jest zupełnie naturalny efekt i szybko przemija. Po kuracji chlorko-magnezowej możemy opłukać się czystą wodą.
Moczenie stóp (nóg) w solankowej wodzie magnezowej
Do miski należy nalać ciepłej wody i dodać 2 łyżki chlorku magnezu, chlorek rozpuszczamy i moczymy stopy przez około 30 minut, dzięki temu jony magnezu dotrą do naszego krwiobiegu. Stopy opłukujemy wodą. Kąpiel jak i moczenie nóg ma tendencję do wysuszania skóry, więc po użyciu można nawilżyć skórę balsamem, lub nasmarować oliwką.
Oliwa magnezowa. Jak ją zrobić? Wersja dla początkujących:
Rozpuszczamy: 1 część chlorku magnezu + 2 części wody destylowanej (taka jak do żelazka)jeśli nasza skóra przyzwyczai się do chlorku magnezu możemy zmienić proporcje na: 1 część chlorku + 1 część wody destylowanej
Wodę lekko podgrzewamy dodajemy i rozpuszczamy chlorek magnezu i gotowe. Całość przelewamy do butelki, najlepiej z atomizerem.
Jak stosować oliwkę magnezową?
Oliwa magnezowa jako ekologiczny i zupełnie nieszkodliwy dezodorant.
Skuteczny dezodorant mineralny czyli jak tanio i skutecznie usunąć przykry zapach potu.
Wystarczy kilka psiknięć pod pachę. Skuteczne działanie antybakteryjne magnezu powstrzyma rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie przykrych zapachów, utrzyma świeżość tych okolic przez cały dzień, zapobiegając rozwojowi bakterii Oliwka magnezowa nie zatyka gruczołów potowych przez które organizm oczyszcza się z toksyn. Oliwki nie powinno się stosować na świeżo wydepilowane pachy.
Oliwka magnezowa używana w proporcjach 1:1 jest oczywiście bardziej skutecznym dezodorantem niż ta zrobiona w proporcjach 1:2. Dużo zależy od wrażliwości skóry, skłonności do pocenia się i od intensywności zapachu potu.
Naturalnie oliwkę magnezową możemy wykorzystać jako dezodorant do stóp i butów. Zapobiegnie to rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach.
Dezodorant z oliwki magnezowej nie zostawia śladów na ubraniach i jest bezzapachowy. Przed każdym użyciem oliwki magnezowej należy wstrząsnąć zawartość pojemnika.
Oliwka magnezowa jako zaprawka po kąpieli
Bezpośrednio po kąpieli spryskujemy ciało oliwką magnezową, omijając narządy płciowe, sutki, miejsca uszkodzone i twarz, a następnie rozsmarowujemy.
Oliwka magnezowa jako środek na obolałe ciało
Aby pozbyć się bólu, obolałe mięśnie, stawy, kości oraz stłuczenia a także obrzęki: spryskujemy obolałe miejsca oliwką magnezową i delikatnie wcieramy i masujemy. Powyższy zabieg jest skuteczny również na zakwasy po treningu i stłuczenia kolan, łokci. Należy przy tym uważać, by nie aplikować specyfiku na uszkodzoną skórę. Po zabiegu pozostawiamy na ciele minimum 30 minut i jeśli czujemy dyskomfort powinniśmy spłukać ciepłą wodą.
Oliwa magnezowa jako oliwka do masażu
Relaksujący masaż w domu lub gdy wybieramy się do gabinetu masażu.