Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.
W krajach dalekiego wschodu niezwykle ważną funkcję pełnią zapachy, szczególnie w kulturze tybetańskiej. Kadzidła wytwarzane ręcznie przez mnichów w Nepalu, Butanie, Indiach według starożytnych receptur Lamów, wyróżniają się na tle wyrobów innych krajów. Nie stanowią one kompozycji z esencji olejków zapachowych. Są to produkty wytwarzane wyłącznie ręcznie z naturalnych składników zbieranych u podnóży Himalajów. „Tybetańskie” oznacza typ kadzideł, pod ich nazwą kryje się konkretny rodzaj, często wytwarzane są poza granicami Tybetu przez mnichów na uchodźctwie.
W kulturze tybetańskiej miały one funkcję ofiary dla bóstw, były metodą na oczyszczenie otoczenia, pomagały w medytacji, samodoskonaleniu, zrelaksowaniu się. Są również stosowane w medycynie. Współczesny świat, świat „zachodu” odkrywa holistyczne podejście do uzdrawiania z pomocą naturalnych metod, z wykorzystaniem naturalnych składników, które mają uleczyć nie tylko ciało, ale i umysł.
Kadzidła od tysiącleci wspierają leczenie najróżniejszych chorób. Były używane przez różne kultury, nie tylko dalekiego wschodu. Jak pomagają nam obecnie? Nie są tylko metodą na nadanie przyjemnego zapachu w pomieszczeniu, mają one duży wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie na co dzień. W aromaterapii często korzysta się z odpowiednich mieszanek, które mają nam pomóc na przykład w radzeniu sobie ze stresem, rozdrażnieniem.
Ciągłe napięcie wiecznie goniącego świata sprawia, że coraz chętniej czerpiemy z kultur, w których tak ceni się wewnętrzny spokój i harmonię. Kadzidełka są skutecznym rozwiązaniem dla osób mających problemy z bezsennością, działają uspokajająco pozwalając na odprężający stan.
Mogą poprawiać nastrój, szczególnie w trudnych chwilach, czy pomóc znerwicowanym osobom. W ich skład wchodzą sproszkowana kora szlachetnych drzew, zioła, żywice drzew, suszone owoce, orzechy, minerały oraz inne naturalne składniki. Odpowiednio skomponowane mieszanki pełnią również funkcję afrodyzjaku.
Kadzidełka mogą mieć wiele zastosowań i tak na przykład skruszone kadzidełko po zmiksowaniu z kremem lub olejkiem można wykorzystać do masażu ciała. Powinniśmy poszukiwać mieszanek odpowiadających nam właściwościami, ale również zapachem. Drażniący dla nas aromat nie pomoże nam w skupieniu, ani uspokojeniu. Pomagają nam odnaleźć siebie, więc dobierajmy je do swoich upodobań, a na pewno będziemy zadowoleni z efektów jakie nam przyniosą.
To kadzidła, jak nazwa wskazuje w formie niewielkich stożków. Są one staranną kompozycją ziół, kwiatów, ekstraktów i innych składników pochodzenia wyłącznie roślinnego i mineralnego. Podczas spalania wydzielają delikatny aromat, zależnie od składu mogą służyć do oczyszczania pomieszczeń lub wspierać pogłębianie stanów medytacyjnych. Pobudzają zmysły, stymulują do duchowych poszukiwań.
To tradycyjne nepalskie kadzidła, powstają w skutek rolowania papieru ryżowego wypełnionego odpowiednimi kompozycjami roślinnymi i mineralnymi. Od wieków są produkowane w niezmieniony sposób przez nepalskie gospodynie, by poprzez ich spalanie połączyć się ze światem subtelnych boskich energii.
To najprostsza i najbardziej tradycyjna forma kadzidełka. Zapalony patyczek szybko daje dym o silnym działaniu oczyszczającym. Mogą palić się do 40 minut, tworząc delikatny zapach nadający przyjemną atmosferę w każdym pomieszczeniu. Zależnie od składu kadzidełka te mogą mieć różne właściwości.Stosowane są zarówno w medycynie naturalnej, jak i w medytacji.
Wykonywane ręcznie z unikatowych składników najwyższej jakości wykorzystuje się najczęściej podczas: - samodoskonalenia, rozwoju i medytacji, budowania potęgi umysłu - relaksacji i poszukiwaniu wewnętrznej harmonii i spokoju, nauki koncentracji, zdobywaniu równowagi emocjonalnej - wspomagająco podczas leczenia różnych dolegliwości - ochrony energetycznej i oczyszczania miejsc